ALL FIXTURES
August 2016
26 12:30 Golden Lions U19 vs WP U19 Emirates Airline Park, Johannesburg SA Rugby U19 Provincial Champs
26 13:00 EP U19 vs Leopards U19 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U19 Provincial Champs
26 14:15 Golden Lions U21 vs WP U21 Emirates Airline Park, Johannesburg SA Rugby U21 Provincial Champs
26 15:00 EP U21 vs Leopards U21 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U21 Provincial Champs
26 17:00 Xerox Golden Lions vs Boland Kavaliers Emirates Airline Park, Johannesburg Currie Cup Premier Division
26 17:00 Leopards vs Down Touch Griffons Profert Olen Park, Potchefstroom Currie Cup First Division
26 19:00 Border vs Windhoek Draught Welwitschias BCM Stadium, East London Currie Cup First Division
26 19:10 Steval Pumas vs Griquas Mbombela Stadium, Nelspruit Currie Cup Premier Division
27 09:35 New Zealand vs Australia Westpac Stadium, Wellington The Castle Lager Rugby Championship
27 12:30 Valke U/20 vs SWD U/20 Barnard Stadium, Kempton Park SA Rugby U20 Provincial Champs
27 14:15 Sharks U19 vs Blue Bulls U19 Growthpoint Kings Park, Durban SA Rugby U19 Provincial Champs
27 15:00 Pumas U/20 vs Border U/20 Mbombela Stadium, Nelspruit SA Rugby U20 Provincial Champs
27 15:00 Hino Valke vs SWD Eagles Barnard Stadium, Kempton Park Currie Cup First Division
27 16:00 Sharks U21 vs Blue Bulls U21 Growthpoint Kings Park, Durban SA Rugby U21 Provincial Champs
27 16:00 Eastern Province Kings vs DHL Western Province Nelson Mandela Bay Stadium, PE Currie Cup Premier Division
27 17:00 Griffons U/20 vs Boland U/20 HT Pelatona Projects Stadium, Welkom SA Rugby U20 Provincial Champs
27 18:10 Cell C Sharks vs Vodacom Blue Bulls Growthpoint Kings Park, Durban Currie Cup Premier Division
27 21:40 Argentina vs South Africa Estadio Padre Ernesto Martearena, Salta The Castle Lager Rugby Championship
31 17:00 Griquas vs Eastern Province Kings Griqua Park, Kimberley Currie Cup Premier Division
September 2016
02 15:00 Blue Bulls U19 vs EP U19 Loftus Versfeld, Pretoria SA Rugby U19 Provincial Champs
02 15:00 Boland Kavaliers vs Steval Pumas Boland Stadium, Wellington Currie Cup Premier Division
02 16:35 Blue Bulls U21 vs EP U21 Loftus Versfeld, Pretoria SA Rugby U21 Provincial Champs
02 19:00 Vodacom Blue Bulls vs Xerox Golden Lions Loftus Versfeld, Pretoria Currie Cup Premier Division
03 00:00 Free State U19 vs Golden Lions U19 Toyota Stadium, Bloemfontein SA Rugby U19 Provincial Champs
03 09:40 Western Province vs Blue Bulls DHL Newlands, Cape Town Inter Provincial Women A
03 12:00 WP U19 vs Sharks U19 DHL Newlands, Cape Town SA Rugby U19 Provincial Champs
03 12:00 Boland vs Griquas Boland Stadium, Wellington Inter Provincial Women B
03 12:00 Free State vs Griffons Old Greys, Bloemfontein Inter Provincial Women B
03 12:30 Valke vs Leopards Barnard Stadium, Kempton Park Inter Provincial Women B
03 13:00 Free State U21 vs Golden Lions U21 Toyota Stadium, Bloemfontein SA Rugby U21 Provincial Champs
03 13:00 KZN vs SWD KP 2, Kings Park, Durban Inter Provincial Women A
03 14:00 Griquas U/20 vs SWD U/20 Griqua Park, Kimberley SA Rugby U20 Provincial Champs
03 14:00 Boland U/20 vs Valke U/20 Boland Stadium, Wellington SA Rugby U20 Provincial Champs
03 14:15 WP U21 vs Sharks U21 DHL Newlands, Cape Town SA Rugby U21 Provincial Champs
03 15:00 Border U/20 vs Griffons U/20 BCM Stadium, East London SA Rugby U20 Provincial Champs
03 15:00 Limpopo U/20 vs Pumas U/20 Old Peter Mokaba Stadium, Polokwane SA Rugby U20 Provincial Champs
03 15:00 Golden Lions vs Pumas Univ of Johannesburg Inter Provincial Women B
03 15:00 Toyota Free State Cheetahs vs Eastern Province Kings Toyota Stadium, Bloemfontein Currie Cup Premier Division
03 15:00 Hino Valke vs Leopards Barnard Stadium, Kempton Park Currie Cup First Division
03 17:00 Border vs Eastern Province BCM Stadium, East London Inter Provincial Women A
03 17:10 DHL Western Province vs Cell C Sharks DHL Newlands, Cape Town Currie Cup Premier Division
03 19:00 Border vs Down Touch Griffons BCM Stadium, East London Currie Cup First Division
08 19:00 Griquas vs Boland Kavaliers Griqua Park, Kimberley Currie Cup Premier Division
09 19:00 Xerox Golden Lions vs DHL Western Province Emirates Airline Park, Johannesburg Currie Cup Premier Division
10 00:00 Griffons U/20 vs Griquas U/20 HT Pelatona Projects Stadium, Welkom SA Rugby U20 Provincial Champs
10 00:00 SWD U/20 vs Limpopo U/20 Outeniqua Park, George SA Rugby U20 Provincial Champs
10 00:00 EP U19 vs WP U19 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U19 Provincial Champs
10 00:00 EP U21 vs WP U21 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U21 Provincial Champs
10 00:00 Down Touch Griffons vs Windhoek Draught Welwitschias HT Pelatona Projects Stadium, Welkom Currie Cup First Division
10 00:00 Hino Valke vs Border Barnard Stadium, Kempton Park Currie Cup First Division
10 00:00 Leopards vs SWD Eagles Profert Olen Park, Potchefstroom Currie Cup First Division
10 00:00 OneLogix United Bulk Worcester Villagers vs Tiger Wheel and Tyre Welkom Rovers Boland Park, Worcester Gold Cup
10 00:00 Durbanville-Bellville vs Mike Pendock Motors Old Selbornians Durbell RFC, Cape Town Gold Cup
10 00:00 Pirates vs FNB Wanderers Windhoek Pirates RFC, Greenside, Jhbg Gold Cup
10 00:00 Northam Platinum Rhinos vs Rustenburg Impala Northam Platinum Rec Club, Setaria Gold Cup
10 00:00 DirectAxis False Bay vs SA Home Loans Durban Collegians Phil Herbstein Field, Constantia Gold Cup
10 00:00 White River vs Old Georgians White River Rugby Club Gold Cup
10 00:00 Belaz Sishen vs Pretoria Police Sivos Stadium, Kathu Gold Cup
10 00:00 Don's Pawnshop PE Police vs Bloemfontein Police Kemsley Park, Port Elizabeth Gold Cup
10 09:35 New Zealand vs Argentina FMG Stadium, Hamilton The Castle Lager Rugby Championship
10 11:00 Leopards U19 vs Blue Bulls U19 Profert Olen Park, Potchefstroom SA Rugby U19 Provincial Champs
10 12:05 Australia vs South Africa Suncorp Stadium, Brisbane The Castle Lager Rugby Championship
10 12:30 Leopards U21 vs Blue Bulls U21 Profert Olen Park, Potchefstroom SA Rugby U21 Provincial Champs
10 13:10 Sharks U19 vs Free State U19 Growthpoint Kings Park, Durban SA Rugby U19 Provincial Champs
10 14:50 Sharks U21 vs Free State U21 Growthpoint Kings Park, Durban SA Rugby U21 Provincial Champs
10 15:00 Valke U/20 vs Border U/20 Barnard Stadium, Kempton Park SA Rugby U20 Provincial Champs
10 17:00 Cell C Sharks vs Toyota Free State Cheetahs Growthpoint Kings Park, Durban Currie Cup Premier Division
10 19:10 Steval Pumas vs Vodacom Blue Bulls Mbombela Stadium, Nelspruit Currie Cup Premier Division
15 14:15 Free State U19 vs EP U19 Toyota Stadium, Bloemfontein SA Rugby U19 Provincial Champs
15 16:45 Free State U21 vs EP U21 Toyota Stadium, Bloemfontein SA Rugby U21 Provincial Champs
15 19:00 Toyota Free State Cheetahs vs Xerox Golden Lions Toyota Stadium, Bloemfontein Currie Cup Premier Division
16 16:00 Golden Lions U19 vs Sharks U19 Emirates Airline Park, Johannesburg SA Rugby U19 Provincial Champs
16 16:00 Golden Lions U21 vs Sharks U21 Emirates Airline Park, Johannesburg SA Rugby U21 Provincial Champs
16 17:00 Border U/20 vs SWD U/20 BCM Stadium, East London SA Rugby U20 Provincial Champs
16 19:00 Vodacom Blue Bulls vs Griquas Loftus Versfeld, Pretoria Currie Cup Premier Division
16 19:00 Border vs SWD Eagles BCM Stadium, East London Currie Cup First Division
17 00:00 Limpopo U/20 vs Griffons U/20 Old Peter Mokaba Stadium, Polokwane SA Rugby U20 Provincial Champs
17 00:00 Windhoek Draught Welwitschias vs Hino Valke Hage Geingob Stadium, Windhoek Currie Cup First Division
17 00:00 Tiger Wheel and Tyre Welkom Rovers vs Durbanville-Bellville Rovers RFC, Welkom Gold Cup
17 00:00 Qualifier 1 vs OneLogix United Bulk Worcester Villagers To be confirmed Gold Cup
17 00:00 Evergreens vs Rustenburg Impala Pacaltsdorp Sports Grounds, George Gold Cup
17 00:00 Pirates vs Northam Platinum Rhinos Pirates RFC, Greenside, Jhbg Gold Cup
17 00:00 SA Home Loans Durban Collegians vs White River KP 10, Kings Park, Durban Gold Cup
17 00:00 Siyaya Brakpan vs DirectAxis False Bay To be confirmed Gold Cup
17 00:00 Pretoria Police vs Don's Pawnshop PE Police Loftus Versfeld, Pretoria Gold Cup
17 00:00 Qualifier 2 vs Belaz Sishen To be confirmed Gold Cup
17 09:35 New Zealand vs South Africa AMI Stadium, Addington, Christchurch The Castle Lager Rugby Championship
17 12:00 WP U19 vs Leopards U19 Markotter Field, Paul Roos, Stellenbosch SA Rugby U19 Provincial Champs
17 12:05 Australia vs Argentina NIB Stadium, Perth The Castle Lager Rugby Championship
17 14:15 WP U21 vs Leopards U21 DHL Newlands, Cape Town SA Rugby U21 Provincial Champs
17 15:00 Pumas U/20 vs Valke U/20 Mbombela Stadium, Nelspruit SA Rugby U20 Provincial Champs
17 15:00 Griquas U/20 vs Boland U/20 Griqua Park, Kimberley SA Rugby U20 Provincial Champs
17 15:00 Cell C Sharks vs Eastern Province Kings Growthpoint Kings Park, Durban Currie Cup Premier Division
17 17:10 DHL Western Province vs Steval Pumas DHL Newlands, Cape Town Currie Cup Premier Division
23 15:00 Boland Kavaliers vs Vodacom Blue Bulls Boland Stadium, Wellington Currie Cup Premier Division
23 19:00 Griquas vs DHL Western Province Griqua Park, Kimberley Currie Cup Premier Division
24 00:00 WP U19 vs Blue Bulls U19 DHL Newlands, Cape Town SA Rugby U19 Provincial Champs
24 00:00 EP U19 vs Golden Lions U19 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U19 Provincial Champs
24 00:00 Free State U19 vs Leopards U19 Toyota Stadium, Bloemfontein SA Rugby U19 Provincial Champs
24 00:00 EP U21 vs Golden Lions U21 Nelson Mandela Bay Stadium, PE SA Rugby U21 Provincial Champs
24 00:00 Mike Pendock Motors Old Selbornians vs OneLogix United Bulk Worcester Villagers Mike Pendock Motors Park, East London Gold Cup
24 00:00 Tiger Wheel and Tyre Welkom Rovers vs Qualifier 1 Rovers RFC, Welkom Gold Cup
24 00:00 FNB Wanderers Windhoek vs Northam Platinum Rhinos Wanderers Rugby Club, Windhoek Gold Cup
24 00:00 Evergreens vs Pirates Pacaltsdorp Sports Grounds, George Gold Cup
24 00:00 Old Georgians vs DirectAxis False Bay Morris Depot Police Grounds, Harare Gold Cup
24 00:00 SA Home Loans Durban Collegians vs Siyaya Brakpan KP 10, Kings Park, Durban Gold Cup
24 00:00 Don's Pawnshop PE Police vs Qualifier 2 Kemsley Park, Port Elizabeth Gold Cup
24 00:00 Bloemfontein Police vs Pretoria Police Bobbies Park, Bloemfontein Gold Cup
24 15:00 Steval Pumas vs Toyota Free State Cheetahs Mbombela Stadium, Nelspruit Currie Cup Premier Division
24 17:10 Eastern Province Kings vs Xerox Golden Lions Nelson Mandela Bay Stadium, PE Currie Cup Premier Division
30 17:00 Xerox Golden Lions vs Cell C Sharks Emirates Airline Park, Johannesburg Currie Cup Premier Division
30 19:10 DHL Western Province vs Boland Kavaliers DHL Newlands, Cape Town Currie Cup Premier Division
October 2016
01 00:00 A1 vs A4 Currie Cup First Division
01 00:00 A2 vs A3 Currie Cup First Division
01 00:00 Qualifier 1 vs Mike Pendock Motors Old Selbornians Mike Pendock Motors Park, East London Gold Cup
01 00:00 OneLogix United Bulk Worcester Villagers vs Durbanville-Bellville Boland Park, Worcester Gold Cup
01 00:00 Northam Platinum Rhinos vs Evergreens Northam Platinum Rec Club, Setaria Gold Cup
01 00:00 Rustenburg Impala vs FNB Wanderers Windhoek Impala RFC, Rustenburg Gold Cup
01 00:00 White River vs Siyaya Brakpan White River Rugby Club Gold Cup
01 00:00 Old Georgians vs SA Home Loans Durban Collegians Old Georgians Sport Club, Harare Gold Cup
01 00:00 Qualifier 2 vs Bloemfontein Police To be confirmed Gold Cup
01 00:00 Belaz Sishen vs Don's Pawnshop PE Police Sivos Stadium, Kathu Gold Cup
01 14:00 Toyota Free State Cheetahs vs Griquas Toyota Stadium, Bloemfontein Currie Cup Premier Division
01 17:05 South Africa vs Australia Loftus Versfeld, Pretoria The Castle Lager Rugby Championship
02 00:10 Argentina vs New Zealand Estadio Jose Amalfitani, Buenos Aires The Castle Lager Rugby Championship
02 14:30 Eastern Province Kings vs Steval Pumas Nelson Mandela Bay Stadium, PE Currie Cup Premier Division
07 00:00 A1 vs A4 To be confirmed Currie Cup Premier Division
07 16:00 Winner SF1 vs Winner SF2 Currie Cup First Division
08 00:00 Durbanville-Bellville vs Qualifier 1 Durbell RFC, Cape Town Gold Cup
08 00:00 Mike Pendock Motors Old Selbornians vs Tiger Wheel and Tyre Welkom Rovers Mike Pendock Motors Park, East London Gold Cup
08 00:00 Rustenburg Impala vs Pirates Impala RFC, Rustenburg Gold Cup
08 00:00 FNB Wanderers Windhoek vs Evergreens Wanderers Rugby Club, Windhoek Gold Cup
08 00:00 Siyaya Brakpan vs Old Georgians To be confirmed Gold Cup
08 00:00 DirectAxis False Bay vs White River Phil Herbstein Field, Constantia Gold Cup
08 00:00 Bloemfontein Police vs Belaz Sishen Bobbies Park, Bloemfontein Gold Cup
08 00:00 Pretoria Police vs Qualifier 2 Police Rugby Club, Pretoria Gold Cup
08 13:30 A2 vs A3 To be confirmed Currie Cup Premier Division
08 17:05 South Africa vs New Zealand Growthpoint KINGS Park, Durban The Castle Lager Rugby Championship
08 20:30 Argentina vs Australia Twickenham, London The Castle Lager Rugby Championship
15 00:00 C1 vs D2 To be confirmed Gold Cup
15 00:00 B1 vs A2 To be confirmed Gold Cup
15 00:00 D1 vs C2 To be confirmed Gold Cup
15 00:00 A1 vs B2 To be confirmed Gold Cup
15 00:00 Winner SF1 vs Winner SF2 SA Rugby U21 Provincial Champs
15 11:50 Winner SF1 vs Winner SF2 SA Rugby U19 Provincial Champs
15 17:00 Winner SF1 vs Winner SF2 To be confirmed Currie Cup Premier Division
22 00:00 Winner QF1 vs Winner QF2 To be confirmed Gold Cup
22 00:00 Winner QF3 vs Winner QF4 To be confirmed Gold Cup
29 00:00 Winner SF1 vs Winner SF2 To be confirmed Gold Cup
November 2016
05 00:00 British Barbarians vs South Africa Wembley Stadium, London Castle Lager Outgoing Tour
12 16:30 England vs South Africa Twickenham, London Castle Lager Outgoing Tour
19 00:00 Italy vs South Africa Castle Lager Outgoing Tour
25 00:00 Wales vs South Africa Principality Stadium, Cardiff Castle Lager Outgoing Tour
Copyright 2011 - SARU. All Rights Reserved.